collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Имам два Коридораси албино,

Јас сум моментално на работа и женами ми се јави вика едниот плива грбно а другиот има џунка напред и по малку му е темна ...
 ... немам нови риби во аквариумот веќе 2 месеци, имам нови тревки од пред 3-4 дена Егериа денса и уште нешто од друг аквариум кој нема историја со болести, се било супер досега.
Од хемикалии додавам микроелементо 3-4 пати неделно по малку, горка сол исто по малку, последно додадено пред 2 дена.

Може набројав многу работи што се и небитни ама тоа е ... кога ќе се вратам дома ќе сликам па да видиме ....

Link

Author Topic: Болни Коридораси  (Read 203 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Болни Коридораси
« on: March 31, 2009, 08:43:24 AM »
Имам два Коридораси албино,

Јас сум моментално на работа и женами ми се јави вика едниот плива грбно а другиот има џунка напред и по малку му е темна ...
 ... немам нови риби во аквариумот веќе 2 месеци, имам нови тревки од пред 3-4 дена Егериа денса и уште нешто од друг аквариум кој нема историја со болести, се било супер досега.
Од хемикалии додавам микроелементо 3-4 пати неделно по малку, горка сол исто по малку, последно додадено пред 2 дена.

Може набројав многу работи што се и небитни ама тоа е ... кога ќе се вратам дома ќе сликам па да видиме ....

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 51
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Болни Коридораси
« Reply #1 on: March 31, 2009, 09:49:00 AM »
Aj slikaj i da vidime! Sto sve ima vo akvariumot?? So solta poleka oti koridorasite se duplo osetlivi.
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Болни Коридораси
« Reply #2 on: March 31, 2009, 01:31:51 PM »
Пуштив распрскувач со воздух во водата (да не има вишок ЦО2), само коридорасите се екстремно мирни, другите риби се супер раздвижени. Ако се е во ред до сабајле ќе променам вода 30% и засега тоа е.

Tags:
 

Users Online Users Online (42)
Members Google (2)