collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 08:22:32 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Оштетена перка и појавување на мек бел дел на оштетеното место  (Read 263 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Мислам дека го дијагностицирав ова оштетување во табелата на админ, ама сакам да ве прашам вас. Рибата на мојот другар е наводно касната од земјен чистач. Рибата е од видот телескоп-карас. Рибата целосно е активна, плива, јаде и се и е нормално, освен тоа што коската што и ја држи горната перка и е касната, и на тој оштетен дел се има појавено бело здебелување.

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 52
 • Posts: 6246
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Slika! a toa zemjen cistac "aliien" e nesto?
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne