collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Има ли некој идеја како да и ја намалам гранулацијата на Тетра дискус за да може да си ја користам и за тетрите во аквариумот, зошто имам цела тегла полна и така ми стои. иначе пробав со толчење ама така се прави како прашок и не чини...

Link

Author Topic: Гранулација  (Read 402 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Гранулација
« on: August 07, 2011, 01:44:11 AM »
Има ли некој идеја како да и ја намалам гранулацијата на Тетра дискус за да може да си ја користам и за тетрите во аквариумот, зошто имам цела тегла полна и така ми стои. иначе пробав со толчење ама така се прави како прашок и не чини...

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 27
 • Posts: 908
 • Activity:
  0.67%
 • Karma: 42
Re: Гранулација
« Reply #1 on: August 07, 2011, 02:09:45 AM »
Млин за кафе, колку сакаш толку можиш да ја уситниш... Испробано!  :icon_thumright:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Гранулација
« Reply #2 on: August 07, 2011, 02:32:41 AM »
stavi gi u nekoja debela kesa i mavaj so cekanceto :)
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Гранулација
« Reply #3 on: August 07, 2011, 03:18:12 AM »
Koga im davas so raka izroni im, jas taka ja sitnam...

Tags:
 

Users Online Users Online (66)
Members Google (3)