collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Најдобрата работа на светот....

Описот на најдоброто работно место на светот оди вака: уживате во рајскиот Хамилтон остров шест месеци само за да водите блог во кој на светот ќе му кажете колку ви е добро таму и дека тоа е местото кое треба да се посети. За тоа добивате куќа покрај плажа со базен и три спални соби и плата од 150.000 долари.

На островот има многу што да се види и прави, па оној што ќе го добие работното место ќе биде многу „зафатен“ за да го опише сето тоа во неговиот неделен блог. За да не губи многу време, работодавецот Tourism Queensland ќе му организира различни патувања и посета на настани на островот. Во работното време среќникот ќе треба да пробува спа третмани, нуркачка опрема и излети во прекрасната островска природа. Доколку сакате да партиципирате за да го добиете најдоброто работно месо на светот треба да испратите видео, погледнете какви се видеата на вашите конкуренти на веб страницата www.islandreefjob.com.

!

Link

Author Topic: Најдобрата работа на светот....  (Read 208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Саше

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Tetovo
 • Age: 23
 • Posts: 692
 • Activity:
  0%
 • Karma: 34
Најдобрата работа на светот....
« on: April 20, 2009, 02:59:47 AM »
Најдобрата работа на светот....

Описот на најдоброто работно место на светот оди вака: уживате во рајскиот Хамилтон остров шест месеци само за да водите блог во кој на светот ќе му кажете колку ви е добро таму и дека тоа е местото кое треба да се посети. За тоа добивате куќа покрај плажа со базен и три спални соби и плата од 150.000 долари.

На островот има многу што да се види и прави, па оној што ќе го добие работното место ќе биде многу „зафатен“ за да го опише сето тоа во неговиот неделен блог. За да не губи многу време, работодавецот Tourism Queensland ќе му организира различни патувања и посета на настани на островот. Во работното време среќникот ќе треба да пробува спа третмани, нуркачка опрема и излети во прекрасната островска природа. Доколку сакате да партиципирате за да го добиете најдоброто работно месо на светот треба да испратите видео, погледнете какви се видеата на вашите конкуренти на веб страницата www.islandreefjob.com.

!
P.S Nikoj ne se rodil ucen....

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 26
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
Re: Најдобрата работа на светот....
« Reply #1 on: April 20, 2009, 03:18:11 AM »
 t28 ufff kako bi otisol celo leto leleee uzivancija  jea

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 52
 • Posts: 6246
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Најдобрата работа на светот....
« Reply #2 on: April 20, 2009, 03:58:24 AM »
 gsdzz rabota vakva  ko sto rece Tose non-stop
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 34
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Најдобрата работа на светот....
« Reply #3 on: April 20, 2009, 05:42:30 AM »
 happyy happyy happyy happyy happyy

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 5787
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Најдобрата работа на светот....
« Reply #4 on: April 20, 2009, 05:44:27 AM »
More aj prekuvremeno, tuku bi rabotel i za pola plata  happyy

Tags:
 

Users Online Users Online (44)
Members Google (3)