collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by DimitarJ
[Today at 11:08:57 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Греење со лименки  (Read 279 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Греење со лименки
« on: June 29, 2011, 02:21:07 PM »
Ова е DIY проект како да ја заробиме топлинската енергија од сонцето и да ја насочиме во нашите домови, работилници или гаражи со аквариуми :)поздрав.


Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 1359
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Греење со лименки
« Reply #1 on: June 29, 2011, 09:53:17 PM »
Браво, ова е доста исплатлива инвестиција, ако се немаат пари да земе сончев колектор... :)
Goran Manevski

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Греење со лименки
« Reply #2 on: June 30, 2011, 03:33:06 AM »
Браво, ова е доста исплатлива инвестиција, ако се немаат пари да земе сончев колектор... :)

абе и да имаш пари за сончев колектор, јас најдов бате што собира лименки, 15ден/кило планирам дрвената конструкција да ме кошта 500 ден. сосе изолација и ако ме мрзи да најдам мајстор и тој да состави се, ми остана уште да најдам дали да лепам со силикон оти во прашање се понекогаш и повисоки температури.

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 33
 • Posts: 563
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Греење со лименки
« Reply #3 on: June 30, 2011, 04:27:28 AM »
imas silikoni termicki sto izdrzuvaat do 300 stepeni