collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by DimitarJ
[Yesterday at 11:08:57 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Како треба да се однесуваме со змиите во природа  (Read 331 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 6740
 • Activity:
  25%
 • Karma: 78
Насловот доволно кажува, а статијата ја проследувам во целост со многу корисни информации како за нас на форумот така и за гостите кои не посетуваат. Добро е што медиумите полека почнуваат да пишуваат на оваа тема за да не ослободат од стравот, а воедно и да научиме кои змии можат да се најдат на нашата територија и како да се справиме со нив.

Овие информации веќе се објавени на нашиот форум низ неколку теми, но добро е што и медиумите пишуваат за истото.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Змиите-излегуваат-на-сонце-внимавајте&id=83845261-665d-4c70-8a9b-749b7a6e3943