collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:23:59 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Мини аквариум GoranX  (Read 901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Мини аквариум GoranX
« on: April 20, 2011, 07:38:08 PM »Конечно постоље од иверица за аквариум 50х25х35, следно филтер и полнење со вода.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 4064
 • Activity:
  4%
 • Karma: 307
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #1 on: April 20, 2011, 10:11:33 PM »
 fgdhfd

vsutarov

 • Guest
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #2 on: April 20, 2011, 11:55:40 PM »
Aj cestito neka e.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 11244
 • Activity:
  1%
 • Karma: 377
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #3 on: April 21, 2011, 02:18:43 AM »
Cekame prodolzenie  applause

Offline misajloski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo
 • Age: 37
 • Posts: 429
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #4 on: April 21, 2011, 02:35:50 AM »
ajde so srecs da vidime konecen izgled
 applause applause
misajloski

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #5 on: April 21, 2011, 06:57:56 AM »
Ај со среќа нека е аквариумот.

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 27
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #6 on: April 21, 2011, 07:53:34 AM »
Полека полека само... без брзање, нема крај средувањето на аквариум.  :icon_thumright:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #7 on: May 05, 2011, 03:55:09 PM »
Постољето е досредено ... изработката е одлична со оглед дека сам го составував од иверица и е мој втор проект досега.

 ... и аквариумот е полн со вода.
Има греач и термометар.

Водата има некоја жолтеникава жичка, најверојатно од тресетот па ќе менувам вода 3-4 пати 90% за да се избистри.

На ред се филтер и позадина.

Offline ilieskispire

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2010
 • Location: prilep
 • Age: 44
 • Posts: 124
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #8 on: May 05, 2011, 11:29:15 PM »
 :icon_thumright:poleka ama sigurno ako treba pomos kazi pozdrav

Offline viktor999

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 952
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #9 on: May 06, 2011, 08:30:48 AM »
Постољето е досредено ... изработката е одлична со оглед дека сам го составував од иверица и е мој втор проект досега.

 ... и аквариумот е полн со вода.
Има греач и термометар.

Водата има некоја жолтеникава жичка, најверојатно од тресетот па ќе менувам вода 3-4 пати 90% за да се избистри.

На ред се филтер и позадина.

Treset, a nad tresetot so imash?

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #10 on: May 09, 2011, 11:31:30 PM »
песок, помешана со поситна црна ризла шо поминала низ решетото.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #11 on: June 25, 2011, 08:01:13 AM »
аквариумов се циклираше со неколку црни моли, денес ставив Galaxy rasbori и дека се помали цело време бегаат од молите, незнам дали да ги оставам заедно или да ги тргнам молите ... 

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 11244
 • Activity:
  1%
 • Karma: 377
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #12 on: June 25, 2011, 09:30:23 AM »
 Jas bi im ovozmozil raat na rasborite.So niv mozes srimpovi da stavis.

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 833
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #13 on: June 25, 2011, 10:27:03 AM »
Trgni gi molite i stavi srimpovi so niv ili chili razbori koj mislam deka skoro ke stignat kaj miki .

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #14 on: June 25, 2011, 04:00:29 PM »
ги тргнав во еден аквариум шо беше празен, ставив филтер матријал од постариот аквариум и вода од него ама незнам дали е доволно оти ризлата и стаклото стоеја суви до пред 1 час.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #15 on: June 28, 2011, 03:55:12 PM »
засега разборите се кријат цело време, за 2-3 дена имам видено само едно да излезе малку напред и толку, незнам ни дали јадат (имам само лицнаста за нив, имам и ситен џигер ама ризично е), ако се диви примероци може требаше да купам некоја замрзната храна, а и не сум едиснтвен шо ги зеде рибиве .. како се кај другите?

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #16 on: November 01, 2011, 02:24:05 PM »
нешто не ни оди муабетот или само јас чувам Галакси расбори?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 11244
 • Activity:
  1%
 • Karma: 377
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #17 on: November 01, 2011, 02:49:15 PM »
 Jas znam uste dvajca sto gi cuvaat ama nesto gi nema.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мини аквариум GoranX
« Reply #18 on: December 12, 2011, 06:06:26 PM »
шо мислите за да ставам Botia Striata со галаксите? имам многу полжави па за една недела ќе ги исчистат (ако не и за 1 ден многу се упорни :P)