collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by DimitarJ
[Yesterday at 11:08:57 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Совет за лепење мал триаголен аквариум  (Read 278 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline amareto

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2010
 • Location: Ohrid
 • Age: 37
 • Posts: 129
 • Activity:
  0%
 • Karma: 26
Сакам да правам триаголен аквариум, поточно шримпариум, мал, со страни 35 cm и висина од максимум 27 cm. Дали  некој може да ми помогне со совет за тоа како оди лепењето и како да ги исечам стрните.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Ако ти е за мал не би тебало да има некоја филозофија. Само засечи ги краевите како на сликата и лепи. А ако е за голем ќе треба со поголема прецизност и ќе треба уште некој совет од поискусен :)Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Aко аквариумот е од сите страни со иста должина треба секој агол да ти биде по 60 степени. А ако не ти е....