collapse

* Prebaruvanje


Author Topic: LED цевки  (Read 229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 39
 • Posts: 6285
 • Karma: 12
LED цевки
« on: August 30, 2016, 02:31:21 AM »
Дали некој ги користел и има некакво искуство?
Наидов на интересна и не многу скапа понуда со бесплатна испорака. Проблемот е што не е наведено колку лумени имаат овие цевки, инаку делува дека се доста добра опција за помали аквариуми. 

http://www.aliexpress.com/item/T5-Led-Tube-Light-300mm-600mm-Integrated-0-3m-6W-0-6m-10W-Super-Brightness-Tube/32369049541.html?ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10057_10056_10065_10037_10055_10054_301_10059_10058_10032_9911_10017_107_10060_10061_10052_414_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=ab2824c2-24de-4b3b-9d07-6c191f26adec

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 39
 • Posts: 6285
 • Karma: 12
Re: LED цевки
« Reply #1 on: August 02, 2017, 12:32:08 PM »
Не е класична лед цевка ама делува за солидно осветлување. Слично поставување има како hang-on филтрите.


Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 375
 • Karma: 52
Re: LED цевки
« Reply #2 on: August 02, 2017, 11:35:06 PM »
Up-Aqua imaat ubavi ledovi za akvarium, http://www.up-aqua.com/ arno ama nemam najdeno kanal od kade mozat da se kupat ednostavno bez plakjanje na pat  ...

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 39
 • Posts: 6285
 • Karma: 12
Re: LED цевки
« Reply #3 on: August 03, 2017, 01:06:06 AM »
На aliexpress има само неколку производи (https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170803005332&SearchText=up-aqua). Штета што не може да се најдат повеќе информации за лед-осветлувањето како цена и искуства. Нашиве маркети никако да пробаат нови производи да донесат.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 3998
 • Karma: 307
Re: LED цевки
« Reply #4 on: August 07, 2017, 09:32:16 PM »
Kaj DJ vo DELFIN ...

Tags: