collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Се молат членовите да се придржуваат на следниве начела кога ќе го опишуваат аквариумот. Треба да се наведат:

Димензии(Големина на аквариумот, и дебелина на стаклото):

Литража(Волумен):

Карактеристики на водата(Температура, pH, kH, gH):

Филтрација:

Осветлување:

Подлога:

Декорација:

Растенија:

Риби:

Останато:
Link

Author Topic: Како да го опишете вашиот аквариум  (Read 2337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spike15_mk

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Gostivar
 • Age: 37
 • Posts: 462
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
  • MKreef Forum za morska i slatkovodna akvaristika
Како да го опишете вашиот аквариум
« on: January 04, 2009, 05:25:42 PM »
Се молат членовите да се придржуваат на следниве начела кога ќе го опишуваат аквариумот. Треба да се наведат:

Димензии(Големина на аквариумот, и дебелина на стаклото):

Литража(Волумен):

Карактеристики на водата(Температура, pH, kH, gH):

Филтрација:

Осветлување:

Подлога:

Декорација:

Растенија:

Риби:

Останато:...And Justice For All

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal