collapse

* Prebaruvanje


The first post content
 

Можете и цефката што скима вода да ставите коленце да зима од дно вода, само незаборавајте и таму треба неповратен вентил...

Цената на било што да правите нема да надмине 500 денара, и во зависност колкав проток ви треба можете да одите со канализациона 5цм цефка која би издржила и глава со 3000л/ч


Темава е поставена затоа што некој член кажа дека „СУМП“ не е стаклен филтер.. па така еве ви тема за расмислување за поставка на филтер под аквариум, без бушење и за тутун пари.

клучен збор на гоогле е diy overflow

позLink

Author Topic: DIY OVERFLOW  (Read 1533 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nenad66

  • SeaWolf
  • *******
  • Join Date: Dec 2008
  • Location: Rio- "pena"
  • Age: 56
  • Posts: 6244
  • Activity:
    0%
  • Karma: 226
DIY OVERFLOW
« on: January 16, 2009, 02:03:31 PM »
 

Можете и цефката што скима вода да ставите коленце да зима од дно вода, само незаборавајте и таму треба неповратен вентил...

Цената на било што да правите нема да надмине 500 денара, и во зависност колкав проток ви треба можете да одите со канализациона 5цм цефка која би издржила и глава со 3000л/ч


Темава е поставена затоа што некој член кажа дека „СУМП“ не е стаклен филтер.. па така еве ви тема за расмислување за поставка на филтер под аквариум, без бушење и за тутун пари.

клучен збор на гоогле е diy overflow

поз


« Last Edit: January 16, 2009, 02:45:29 PM by аdmin »
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Tags:
 

Users Online Users Online (24)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal