collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Дали некој знае каде можам да се најдм пластични доводни и одводни цевки за канистер?

Вакво нешто отприлика ми треба:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=290582113807

Link

Author Topic: Цевки за канистер  (Read 378 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ugrin

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 31
 • Posts: 280
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Цевки за канистер
« on: September 14, 2011, 08:09:55 AM »
Дали некој знае каде можам да се најдм пластични доводни и одводни цевки за канистер?

Вакво нешто отприлика ми треба:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=290582113807

Offline Farscape

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 31
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Цевки за канистер
« Reply #1 on: September 14, 2011, 10:21:44 AM »
Мислам дека остана нешто од стариот канистер, ако мислиме на истите и двајцата стави слика пошто линко неќе да отвори.

Offline Ugrin

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 31
 • Posts: 280
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Цевки за канистер
« Reply #2 on: September 19, 2011, 09:34:20 PM »
Станува збор за цевките што се во левиот долен ќош на сликата:
http://www.petworldshop.com/pictures/professional-wet-dry-canister-filter.jpg

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 34
 • Posts: 1073
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Цевки за канистер
« Reply #3 on: September 22, 2011, 01:25:49 PM »
druze vidov vo amazon vo aerodrom ima vakvi cevki
Спијат ли рибите?

Tags:
 

Users Online Users Online (65)
Members Google (6)