collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Еве, после еден ден шетање, што успеав да најдам кај нас, мислам дека е сосема солидно за почеток во аква-скејпот ...

Од лево на десно:
ножичка за нокти закривена, 50 денари, зелен пазар.
медицинска ножица, закривена, 295 денари, продавница за мед. опрема на Даме Груев улица.
2 пинцети, една закривен, другата права, заедно за 150 денари.
Нормално, стапчиња, цевчиња, цревца и останат прирачен алат кој не е прикажан ...

Link

Author Topic: пинцети / ножички  (Read 341 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1149
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
пинцети / ножички
« on: April 04, 2009, 03:53:29 AM »
Еве, после еден ден шетање, што успеав да најдам кај нас, мислам дека е сосема солидно за почеток во аква-скејпот ...

Од лево на десно:
ножичка за нокти закривена, 50 денари, зелен пазар.
медицинска ножица, закривена, 295 денари, продавница за мед. опрема на Даме Груев улица.
2 пинцети, една закривен, другата права, заедно за 150 денари.
Нормално, стапчиња, цевчиња, цревца и останат прирачен алат кој не е прикажан ...
anrovla

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 4042
 • Activity:
  4.67%
 • Karma: 307
Re: пинцети / ножички
« Reply #1 on: April 04, 2009, 06:00:54 AM »
Kolku se dolgi pincetite, spored goleminata na kapaceto, mi licat okolu 15cm.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1149
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: пинцети / ножички
« Reply #2 on: April 04, 2009, 09:23:17 AM »
Одлична проценка, точно 16 см се.
Заборавив да кажам, од зелено пазарче се.
Инаку, во продавницата за медицински прибор, има и подолги, ама се поскапи ...
anrovla

Tags:
 

Users Online Users Online (40)
Members Google (2)