collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by DimitarJ
[Yesterday at 11:08:57 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Машинско сечење и брусање на сталко во Скопје  (Read 693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kiko

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Dec 2015
 • Location: Скопје
 • Age: 38
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
Дали има во Скопје фирма каде што можам да однесам парчиња мое стакло, и тие само да ми го исечат машински по димензии, и машински да ми го избрусаат...?

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 6740
 • Activity:
  25%
 • Karma: 78
http://www.jaca.com.mk

На форумов се спомнува и рила комерц ама друг нека пише за нив.

Offline Kiko

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Dec 2015
 • Location: Скопје
 • Age: 38
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
http://www.jaca.com.mk

На форумов се спомнува и рила комерц ама друг нека пише за нив.
Во план ми беше да се јавам кај нив да прашам, само реков ај прво некој да не има искуство од прва рака :) Сигурен си дека Јаца сечат и брусаат донесено (не купено од кај нив) стакло...?

Не знам за Рила Комерц, а и неможам да најдам инфо/контакт нигде...

Offline pocttopus

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 6740
 • Activity:
  25%
 • Karma: 78
Би требало да вршат такви услуги.
Има контакт, јави се прашај.

За рила комерц мислам дека имаа фејсбук профил, а за квалитетот на обработката не знам ништо затоа што јас немам искуство со нив и за тоа треба да пише некој друг.

Јаца се веќе познати во оваа дејност.

Offline Kiko

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Dec 2015
 • Location: Скопје
 • Age: 38
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
Фала за инфото ;)