collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 08:22:32 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Мојот стар греач GALAKSI 2000  (Read 412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Мојот стар греач GALAKSI 2000
« on: February 19, 2011, 01:12:20 PM »
Почитувани,

барајќи сито за пресејување на песокот од аквариумот во старата кујна го најдов мојот стар греач GALAKSI 2000стоел во налонче со цревата пумпата за воздух која е стара и не дава баш некој притисок, или е расипана или толку и е силата ама не ја користам ...

прашањето е дали да го користам греачот ... 220V - 100W мислам дека е производство од Турција

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 4064
 • Activity:
  4%
 • Karma: 307
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #1 on: February 19, 2011, 01:17:41 PM »
Na slikava ne se gleda vo kakva sostojba se kontaktite vnatre. Ako e se cisto bez korozija, ne bi trebalo da ima problem. Sepak ... struja e struja, ti najdobro si znaes.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 37
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #2 on: February 19, 2011, 01:51:16 PM »
Na slikava ne se gleda vo kakva sostojba se kontaktite vnatre. Ako e se cisto bez korozija, ne bi trebalo da ima problem. Sepak ... struja e struja, ti najdobro si znaes.
да, сликано е набрзина со мобилен
прашањето ми е дали некој од форумот користи и постара опрема од пред 15 години
мое првично мислење е дека греачот е затворен со пластика одозгора, пропушта вода, не е како новиве греачи кои демек може да се потопат во вода

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 7203
 • Activity:
  5%
 • Karma: 156
  • LID
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #3 on: February 19, 2011, 02:29:55 PM »
Пробај го во празен аквариум или друг сад со вода.
Претходно отвори го и исчисти ги контактите.
Па ако сметаш дека ги задоволува твоите потреби и критериуми, користи го. Ако не, фрли го.

vsutarov

 • Guest
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #4 on: February 20, 2011, 03:01:08 AM »
Ako tolku moras da go koristis,testiraj go prvo nepriklucen,vo akvarium i postavi go kako sto mislis.Taka ke vidis dali ke vleguva voda i ke go namalis rizikot.Inaku,jas licno ne bi koristel greac tolku star,sto ne e hermeticki zatvoren,deneska sepak se eftini greacite za da se rizikuva.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #5 on: February 20, 2011, 04:07:09 AM »
PROBAJ, ako raboti - raboti ako ne togas u kanta. Jas imam Jager preku 20god star i se uste si tera
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com