collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Почитувани,

барајќи сито за пресејување на песокот од аквариумот во старата кујна го најдов мојот стар греач GALAKSI 2000стоел во налонче со цревата пумпата за воздух која е стара и не дава баш некој притисок, или е расипана или толку и е силата ама не ја користам ...

прашањето е дали да го користам греачот ... 220V - 100W мислам дека е производство од Турција

Link

Author Topic: Мојот стар греач GALAKSI 2000  (Read 349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Мојот стар греач GALAKSI 2000
« on: February 19, 2011, 01:12:20 PM »
Почитувани,

барајќи сито за пресејување на песокот од аквариумот во старата кујна го најдов мојот стар греач GALAKSI 2000стоел во налонче со цревата пумпата за воздух која е стара и не дава баш некој притисок, или е расипана или толку и е силата ама не ја користам ...

прашањето е дали да го користам греачот ... 220V - 100W мислам дека е производство од Турција

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 4050
 • Activity:
  5.33%
 • Karma: 307
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #1 on: February 19, 2011, 01:17:41 PM »
Na slikava ne se gleda vo kakva sostojba se kontaktite vnatre. Ako e se cisto bez korozija, ne bi trebalo da ima problem. Sepak ... struja e struja, ti najdobro si znaes.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #2 on: February 19, 2011, 01:51:16 PM »
Na slikava ne se gleda vo kakva sostojba se kontaktite vnatre. Ako e se cisto bez korozija, ne bi trebalo da ima problem. Sepak ... struja e struja, ti najdobro si znaes.
да, сликано е набрзина со мобилен
прашањето ми е дали некој од форумот користи и постара опрема од пред 15 години
мое првично мислење е дека греачот е затворен со пластика одозгора, пропушта вода, не е како новиве греачи кои демек може да се потопат во вода

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 7179
 • Activity:
  3.33%
 • Karma: 156
  • LID
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #3 on: February 19, 2011, 02:29:55 PM »
Пробај го во празен аквариум или друг сад со вода.
Претходно отвори го и исчисти ги контактите.
Па ако сметаш дека ги задоволува твоите потреби и критериуми, користи го. Ако не, фрли го.

vsutarov

 • Guest
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #4 on: February 20, 2011, 03:01:08 AM »
Ako tolku moras da go koristis,testiraj go prvo nepriklucen,vo akvarium i postavi go kako sto mislis.Taka ke vidis dali ke vleguva voda i ke go namalis rizikot.Inaku,jas licno ne bi koristel greac tolku star,sto ne e hermeticki zatvoren,deneska sepak se eftini greacite za da se rizikuva.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Мојот стар греач GALAKSI 2000
« Reply #5 on: February 20, 2011, 04:07:09 AM »
PROBAJ, ako raboti - raboti ako ne togas u kanta. Jas imam Jager preku 20god star i se uste si tera
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Tags:
 

Users Online Users Online (53)
Members Google (6)