collapse

* Prebaruvanje


The first post content
денес расчистував и во мојот аквариум забележав една непосакувана појава

овие листови беа поназад во аквариумот, и не можев да видам дека се во ваква очајна состојба, поради немање време немам дозирано микро или марко елементи последниве 2 недели, се додава CO2 DIY со едно шише и храна за рибите.

Има некој идеја шо е проблемо?

Link

Author Topic: Hygrophila corymbosa проблем со избушени листови  (Read 234 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
денес расчистував и во мојот аквариум забележав една непосакувана појава

овие листови беа поназад во аквариумот, и не можев да видам дека се во ваква очајна состојба, поради немање време немам дозирано микро или марко елементи последниве 2 недели, се додава CO2 DIY со едно шише и храна за рибите.

Има некој идеја шо е проблемо?

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 52
 • Posts: 6246
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Nedostig na kalium
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 35
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 36
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
За да има квалитетни листови кај скоро сите видови на
Hygrophila потребен е калиум. според ова што го гледам
значи имаш недостаток на калиум како што кажа Ненад!
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline GoranX

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Прилеп-Македонија
 • Age: 36
 • Posts: 243
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Еве го пристигна КС течно ѓубриво,

Е сега како да се раствара, на него пишува дека има Калиум 30% и Сулкфур 20% ... или да го турам целото  5265 5265 5265  :headbang: :headbang: :headbang: 5265 5265 5265

Tags: