collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:23:59 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Помош за трева  (Read 297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 27
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Помош за трева
« on: March 11, 2011, 10:47:56 AM »
Ќе се обидам да асоцирам малку, па ако знаете... Никаде неможам да најдам трева слична на листот од морков. Не и го знам името, а ја немам сретнато ни по форум ни по каталози на треви. Порано имав, ама сега незнам кај да најдам. Можите да ми помогните со откривање да името и евентуално качување на слики да видам дали се работи баш за таа трева.  55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline deni

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 49
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Помош за трева
« Reply #1 on: March 11, 2011, 10:57:27 AM »
Mislam deka bi trebalo da e edna od ovie dve Hygrophila difformis ili Ceratopteris thalictroides. Napisi na google i vidi sliki

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Помош за трева
« Reply #2 on: March 11, 2011, 11:08:13 AM »
nikodinov mi se cini ima od nejze, kupista :)
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Offline nikodinov

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2009
 • Location: Bitola
 • Age: 36
 • Posts: 310
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Помош за трева
« Reply #3 on: March 11, 2011, 11:14:12 AM »
ceratopteris siliquosa

Напишав пост ама изгледа нешто се деси не се постира.

Пиши ми број на ПМ, и ако си викендов Битола добиваш трева колку сакаш  ghgf

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 27
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Помош за трева
« Reply #4 on: March 11, 2011, 01:11:17 PM »
Не е баш истата, но и оваа добро би ми дошла. nikodinov еве пм...  jea  55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline andrej

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2010
 • Posts: 36
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Помош за трева
« Reply #5 on: March 11, 2011, 10:58:20 PM »
kolku sto jas znam kaj nas dosta rasprostraneta e  Hygrophila difformis i taa ja vikaat morkov