collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Јас сум Иван Котев од Струмица. Имам мал аквариум 40х30х25, 30 литри. Во него имам два  мали  оскари, еден скалар, еден мал анциструс и еден коридорас. На лето планирам да направам нешто големо бидејки оскарите дотогаш ќе пораснат. Имам внатрешен филтер Атман со 2 сунгера и има прејака филтрација и прејака циркулација на водата. Имам греач Шарк 75 вати краток. Имам 2 килограми ситна кварцна песок и камчиња кои ги добив од Глигор (ОscarMKD). Внатре имам и едно пластично растение бидејки ми рекоа дека оскари и природни растенија не одат. Наскоро OscarMKD ќе го претстави мојот аквариум :happy:

Link

Author Topic: Здраво!  (Read 380 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivankotev

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Mar 2011
 • Posts: 3
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 0
Здраво!
« on: April 04, 2011, 10:13:21 PM »
Јас сум Иван Котев од Струмица. Имам мал аквариум 40х30х25, 30 литри. Во него имам два  мали  оскари, еден скалар, еден мал анциструс и еден коридорас. На лето планирам да направам нешто големо бидејки оскарите дотогаш ќе пораснат. Имам внатрешен филтер Атман со 2 сунгера и има прејака филтрација и прејака циркулација на водата. Имам греач Шарк 75 вати краток. Имам 2 килограми ситна кварцна песок и камчиња кои ги добив од Глигор (ОscarMKD). Внатре имам и едно пластично растение бидејки ми рекоа дека оскари и природни растенија не одат. Наскоро OscarMKD ќе го претстави мојот аквариум :happy:

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 32
 • Posts: 1774
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 7
 • Karma: 85
Re: Здраво!
« Reply #1 on: April 04, 2011, 11:28:12 PM »
 56805 i uzivaj na forumot, mozes i ti sam da si go predstavis akvariumot. Strumica ke ima najdobri oskari kako sto trgnala rabotava :D
Comming soon :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 11246
 • Activity:
  6.67%
 • Total likes: 79
 • Karma: 377
Re: Здраво!
« Reply #2 on: April 04, 2011, 11:33:56 PM »
 56805 Ivan i citaj go  56048575 pred da resis bilo sto da napravis.

Offline lamja_te

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2010
 • Location: tetovo
 • Age: 38
 • Posts: 242
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 19
Re: Здраво!
« Reply #3 on: April 05, 2011, 12:31:56 AM »
 56805 na  56048575

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 103
Re: Здраво!
« Reply #4 on: April 05, 2011, 12:32:35 AM »
dobredojde

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 2
 • Karma: 27
Re: Здраво!
« Reply #5 on: April 05, 2011, 03:54:47 AM »
Овде и нема некој избор на риби. Гупи, ксифо, трихогастер, неонки, зебри, карас, скалар, плеко, анциструс, коридорас, барбус, а поретко има оскари, папагани, и пирани. Јас прво се одлучив за папагани, па ги заменив за оскари. Кога ги виде Иван и нему му се допаднаа и му кажав ако сака да си земе. Сега чекаме да ни потпораснат, па да направиме поголеми аквариуми :D

Offline misajloski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo
 • Age: 37
 • Posts: 429
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 27
Re: Здраво!
« Reply #6 on: April 05, 2011, 02:57:29 PM »
 56805
misajloski

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 52
 • Posts: 6246
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 1
 • Karma: 226
Re: Здраво!
« Reply #7 on: April 06, 2011, 05:22:17 AM »
 56805 a za aq ke se sredi samo procitaj ubavo niz forumov,a tie ribi ne ti odat vo tolku mal aq, se macat
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Tags:
 

Users Online Users Online (56)
Members Google (2)