collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 08:41:45 PM]


Мојот 100л Аквариум by DimitarJ
[October 10, 2018, 02:09:31 AM]


RO za 80 Evra ? by DimitarJ
[October 09, 2018, 12:38:52 AM]


Od Ohrid si ako.... by pocttopus
[October 08, 2018, 11:28:00 AM]


RAZNO by pocttopus
[October 08, 2018, 10:43:05 AM]


Контакт страна/ Kontakt strana/ Contact page - mkreef by pocttopus
[October 06, 2018, 06:08:19 AM]


Domasen Tutun by Baron
[September 26, 2018, 11:08:15 AM]


Trevnat nov by Aleksandar Ilievski
[September 25, 2018, 03:24:58 PM]


"The Farewell" by Ivanov Mitko
[September 24, 2018, 11:14:37 AM]


Sreken rodenden by pocttopus
[September 23, 2018, 07:43:53 AM]

Author Topic: Здраво  (Read 575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radevski

 • Guest
Здраво
« on: September 16, 2011, 09:22:07 AM »
Здраво,здраво на сите...

Јас сум Љупчо Радевски од Скопје..имам 22 години,фала на добредојдето,во план сум да бидам ваш активен член...епа вака...до пред 10тина дена имав 50литарско аквариумче кое успешно го одржував во форма...на почетокот чував гупи...стана досадно,многу брзо се размножуваа губев простор,па ги сменив...прејдов на скалари и трикогастери..и еве веќе година ипол на нив сум,пред 10тина дена земав нов аквариум....


http://www.resun-china.com/en/ProductInfo.aspx?ProID=496&ProClass=148


Моментално во него живеат два трикогастера,еден скалар и два циклида ( неам врска што циклиди се...ваљда пеарл нешо у тој стил,али ке стаам слики па ќе кажете).


Епа тоа е тоа...не сум профи во акваристиката уште учам...до сега сум немал некои големи проблеми,освен тоа што ме имаат мачнато многу продавачи на почеток ( скалари и караси ) хихи...наскоро ќе ставам слики...примам а богами и давам критики  :D :D :D се надевам на добра дружба...фала уште еднаш на добредојдето и се читаме, Позз

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 833
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Re: Здраво
« Reply #1 on: September 16, 2011, 09:25:49 AM »
 56805

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Здраво
« Reply #2 on: September 16, 2011, 09:30:54 AM »
Dobre dojde Ljupco, prijatno vreme na  56048575
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Здраво
« Reply #3 on: September 16, 2011, 09:43:07 AM »
Arno ti tekna da se zaclenis, aj dobre dojde  :icon_thumright:

Radevski

 • Guest
Re: Здраво
« Reply #4 on: September 16, 2011, 10:03:58 AM »
Хаха,сега сум послободен  :D па ај зошто да не...време беше да поднаучам нешто плус   :laugh:

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 580
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Здраво
« Reply #5 on: September 16, 2011, 11:51:27 AM »
 56805
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 34
 • Posts: 1073
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Здраво
« Reply #6 on: September 16, 2011, 02:01:21 PM »
 56805
Спијат ли рибите?

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Здраво
« Reply #7 on: September 16, 2011, 02:31:16 PM »
@ VercinGor

si lapnal edna bukva vo potpisot, treba da stoi "sularus" :)

Est Sularus Oth Mithas - mojata cest e mojot zivot, taka nekako
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 32
 • Posts: 1774
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Здраво
« Reply #8 on: September 16, 2011, 06:54:59 PM »
 56805 Radevski, se nadevam deka dolgo kje se druzime na  56048575
Comming soon :)

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 580
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Здраво
« Reply #9 on: September 17, 2011, 07:09:11 AM »
@ VercinGor

si lapnal edna bukva vo potpisot, treba da stoi "sularus" :)

Est Sularus Oth Mithas - mojata cest e mojot zivot, taka nekako

тачно :) не сум куцнал убаво .. фала на корекција .. fan на Dragonlance серијалот ?
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Radevski

 • Guest
Re: Здраво
« Reply #10 on: September 19, 2011, 10:39:23 AM »
Ако нешто не сум доловил...а ве интересира...слободно кажете,ќе се потрудам да го претставам

Offline Danielbtmk

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола
 • Posts: 9
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: Здраво
« Reply #11 on: September 19, 2011, 10:48:45 AM »
Одличен аквариум.  :icon_salut:

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Здраво
« Reply #12 on: September 19, 2011, 11:02:39 AM »
Super izgleda ama mislam deka rastenijata se plastiki ili gresam?

Radevski

 • Guest
Re: Здраво
« Reply #13 on: September 19, 2011, 11:06:30 AM »
100% пластика :)

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 35
 • Posts: 1393
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Здраво
« Reply #14 on: September 19, 2011, 11:06:47 AM »
 56805 prijatele. Akvariumot sekako deka e prekrasen. Mislam deka podobro e detalno da go pretstavis vo posebna tema kade sto ke si zavzeme svoe mesto.

Pozdrav

Radevski

 • Guest
Re: Здраво
« Reply #15 on: September 19, 2011, 11:12:20 AM »
Фала на добредојдето mocika,уф нов сум тука..разбарував кај што е претставувањето,мислев дека овде треба...се извинувам...ако може некој од админите нека ме премести....инаку на првата страна од темава има линк со детален опис од аквариумот,целиот setup,а за рибите...2 трикогастера стари негде 2 години,еден скалар исто така 2 години,е сеа циклидиве нови се...ваљда пеарл или така нешто...и самиот продавач незнаеше да ми објасни како што за нив...и ако добро се гледа...се надевам се гледа....на една слика е доловен тој чистач ли што и да е...зајчиња ли како се викаат...и тој е 2 години стар...ги чував во 50 литарски аквариум...па пред некоја недела го заменив со овој

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 22
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Здраво
« Reply #16 on: September 19, 2011, 11:21:33 AM »
Podobro bi bilo da otvoris nova tema vo odredenata sekcija za toa i da dades detalen opis na akvariumot: litraza, dimenzii, debelina na staklom, filtracija, ribi, rastenija i.t.n  i.t.n... :) Eve tema koja ke ti pomogne kako da go opises akvariumot http://forum.mkreef.com/index.php?topic=657.0 .

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 5787
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Здраво
« Reply #17 on: September 19, 2011, 11:22:33 AM »
Фала на добредојдето mocika,уф нов сум тука..разбарував кај што е претставувањето,мислев дека овде треба...се извинувам...ако може некој од админите нека ме премести....инаку на првата страна од темава има линк со детален опис од аквариумот,целиот setup,а за рибите...2 трикогастера стари негде 2 години,еден скалар исто така 2 години,е сеа циклидиве нови се...ваљда пеарл или така нешто...и самиот продавач незнаеше да ми објасни како што за нив...и ако добро се гледа...се надевам се гледа....на една слика е доловен тој чистач ли што и да е...зајчиња ли како се викаат...и тој е 2 години стар...ги чував во 50 литарски аквариум...па пред некоја недела го заменив со овој
Dobro si razbral, ovde se pretstavuvas ti, a akvariumot vo druga sekcija.
Dobredojde i od mene i VADI PLASTIKATA ODMA!!  :icon_thumright:

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 27
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Здраво
« Reply #18 on: September 19, 2011, 11:36:12 AM »
 56805 и те молам внеси локација и возраст  :D
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Radevski

 • Guest
Re: Здраво
« Reply #19 on: September 19, 2011, 11:37:10 AM »
Фала многу,отворив нова тема,ги чекам вашите совети :)