collapse

* Prebaruvanje


The first post content
Кики отвори си нова тема во слатководна акваристика *нови во слатководното хоби* и прашувај што те интересира. Убаво пролистај го форумот има многу теми за оформување аквариум, подлоги, осветлување, филтрација(околу ова добро размисли бидејќи е мал аквариумот ти треба добра филтрација) Јас пред неколку години го имав аквариумот и ја користев внатрешната пумпа, но незнаев многу потребни работи за одржување и за кратко време се откажав. Пред 1 месец повторно стартував, се информирав и сега се е поинаку, иако и сега има некои проблеми,ама не како тогаш. Сакам да нагласам дека по неколку препораки ставив стаклен филтер позади аквариумот (кој ме кошташе 180ден.+500 ден. за био маса) и ја искористив истата глава од пумпата и верувај дека има ооогромна разлика во филтрацијата. Ти исконсултирај се и со поискусни, но јас ти го препорачувам. gsdzz

Link

Author Topic: Zdravo od Kiki  (Read 240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 2
Zdravo od Kiki
« on: January 20, 2011, 03:36:21 AM »
Кики отвори си нова тема во слатководна акваристика *нови во слатководното хоби* и прашувај што те интересира. Убаво пролистај го форумот има многу теми за оформување аквариум, подлоги, осветлување, филтрација(околу ова добро размисли бидејќи е мал аквариумот ти треба добра филтрација) Јас пред неколку години го имав аквариумот и ја користев внатрешната пумпа, но незнаев многу потребни работи за одржување и за кратко време се откажав. Пред 1 месец повторно стартував, се информирав и сега се е поинаку, иако и сега има некои проблеми,ама не како тогаш. Сакам да нагласам дека по неколку препораки ставив стаклен филтер позади аквариумот (кој ме кошташе 180ден.+500 ден. за био маса) и ја искористив истата глава од пумпата и верувај дека има ооогромна разлика во филтрацијата. Ти исконсултирај се и со поискусни, но јас ти го препорачувам. gsdzz
« Last Edit: January 20, 2011, 09:46:48 AM by Ljube »

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 0
 • Karma: 2
Re: nekolku soveti
« Reply #1 on: January 20, 2011, 03:42:03 AM »
p.s. Местово на овие коментари не е за овде, модератори, преместете ги. hgfgdfd

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 52
 • Posts: 12166
 • Activity:
  0%
 • Total likes: 45
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: nekolku soveti
« Reply #2 on: January 20, 2011, 04:43:36 AM »
Tocno taka Nina, blagodaram za pomosta  560855 Me raduva koga drugite clenovi sovetuvaat vo vrska so forumot
Koj gi slusa ribite koga placat ??     http://mkreef.blogspot.com

Tags:
 

Users Online Users Online (43)
Members Google (3)